دانستنی های طلا و جواهر

کدام سنگ تولد برای شماست؟

سنگ ماه تولد

سنگ ماه تولد

سنگ تولد گوهر گرانبهایی است که ماه تولد شما را مشخص می کند. هر کدام معنای منحصر به فردی دارند که ریشه در باورهای باستانی دارد. سنگ ماه تولد خود را در زیر پیدا و نماد آن را کشف کنید.

 

 

 • 11 دی تا 11 بهمن (January)  . گارنت .

Garnet

گارنت به عنوان سنگ ماه تولد ژانویه یا متولدین برج جدی ، الهام بخش عشق و وفاداری است. درخشش آتشین و نمادین گارنت قرمز آن را به هدیه ای عالی برای قرارهای مهم و مناسبت های عاشقانه تبدیل می کند. همچنین این هدیه رسمی برای سالگرد ازدواج است .گارنت یک سنگ قیمتی است که غرق در فرهنگ سلطنتی است. باستان شناسان اغلب در مقبره های مصر قدیم طلسم های گارنتی را کشف کرده اند که دور گردن فراعنه قرار گرفته اند. رهبران روم باستان حلقه‌های گارنتی باشکوهی می‌پوشیدند – از آن برای مهر زدن مهرهای مومی بر روی اسناد و نامه‌های مهم استفاده می‌کردند. در چین اعتقاد بر این بود که گارنت نشان دهنده روح یک ببر است که پس از مرگ به یک گوهر قرمز گرانبها تبدیل شده است.

 

 • 12 بهمن تا 9 اسفند (February)  . آمیتیست .

Amethyst

آمیتیست سنگ تولد ماه فوریه یا متولدین برج دلو ، جواهری است که روز ولنتاین را نشان می دهد. از آنجایی که خود سنت ولنتاین به دلیل پوشیدن انگشتر زیبای آمیتیست مشهور بود، این سنگ قیمتی به عنوان نماد عشق غالب است. آمیتیست تاریخچه دلربا و جالبی دارد. در یونان باستان اعتقاد بر این بود که به پوشنده آن کمک می کند تا به وضوح فکر کند و همچنین از مستی جلوگیری می کند. راهبان بودایی تبتی آمتیست را سنگی مقدس می دانند و از آن برای تسبیح استفاده می کنند. امروز ما همچنان روز ولنتاین را در 14 فوریه جشن می گیریم . و آمتیست گوهر نمادین برای جذب عشق باقی می ماند.

 

 • 10 اسفند تا 11 فروردین (March)  . آکوامارین یا زمرد کبود .

Aquamarine

آکوامارین سنگ ماه تولد ماه مارس است که با علامت ستاره ماهی ها همسو شده است. گفته می شود که مزاج گرم را خنک می کند و سفرهای دریایی را ایمن می کند و نام آن از کلمه لاتین اقیانوس گرفته شده است که به درخشش آبی منحصر به فرد آن اشاره دارد. پرنسس دایانا صاحب یک انگشتر طلای بزرگ آکوامارین بود. در زمان های قدیم گفته می شد که آکوامارین امواج را آرام می کند. مردم آکوامارین را در آب دریا حمام می کردند و معتقد بودند که این امر باعث افزایش خواص جادویی آن می شود.

 

 • 12 فروردین تا 10 اردیبهشت (April)  . الماس .

Diamond

الماس سخت ترین گوهر روی زمین است و مربوط به برج حمل یا ماه آوریل است. برای همیشه دوام می آورد و نماد تعهد عمیق است. ماهیت بادوام الماس دلیل استفاده از آن در جواهرات نمادین، به ویژه در حلقه های نامزدی است. الماس ها یکی از کمیاب ترین و گرانبهاترین مخلوقات مادر طبیعت هستند که تحت فشار شدید شکل گرفته اند. در مصر قدیم، الماس نماد خورشید بود که نمادی از قدرت آسمانی است. رومیان باستان معتقد بودند که الماس اشک خدایان است و هندوها نیز به نوبه خود از الماس به عنوان چشم در مجسمه های خدایان استفاده می کردند.

 

 • 11 اردیبهشت تا 10 خرداد (May)  . زمرد .

Emerald

سنگ تولد ماه می و برج ثور (گاو) زمرد است . سنگ تولد زمردی ماه می نشان دهنده علامت ثور و نماد بهار، باروری و شروع های جدید در زندگی، مانند تولد نوزاد است. همچنین جواهری سنتی است . در دو قرن اخیر، زمرد به نمادی از ثروت،و زیبایی تبدیل شده است .از بین همه جواهرات، زمرد افسانه ای ترین است. کلئوپاترا خود را با جواهرات زمرد تزئین می کرد، رومی ها آنها را به عنوان نمادی از باروری و عشق احترام می گذاشتند. طبق افسانه های آمریکای جنوبی، اینکاهای باستانی ، زمرد غول پیکری را می پرستیدند که ادعا می شد به اندازه سر یک انسان است ؛ حتی جام مقدس گفته می شود که با زمرد و طلا تزئین شده است.

 

 • 11 خرداد تا 9 تیر (June)  . مروارید .

Pearl

مروارید سنگ متولدین ماه ژوئن و برج دو پیکر است. گفته می شود این گوهر که به آن “ملکه جواهرات” می گویند، برای کسانی که آن را می پوشند، خرد می آورد. مروارید همچنین با عشق، ثروت و شانس همراه است. از نظر رومیان باستان، مروارید نمادی بود که تنها بهترین خانواده ها می توانستند از آن استفاده کنند .
مروارید نقش افسانه ای در داستان آنتونی و کلئوپاترا ایفا کرد، زمانی که کلئوپاترا در یک ضیافت مجلل، با مارک آنتونی شرط بندی کرد که مصر دارای ثروت بیشتری نسبت به روم است. آنتونی شرط را پذیرفت، اما وقتی کلئوپاترا مروارید بزرگی را له کرد و آن را در شراب خود نوشید، مجبور شد شکست را بپذیرد.

 

 • 10 تیر تا 9 مرداد (July)  . یاقوت سرخ .

Ruby

سنگ تولد ماه جولای یاقوت سرخ است، جواهری برای متولدین برج ستاره سرطان. درخشش قرمز و نادر بودن آن با اشتیاق، عشق، ثروت و قدرت مرتبط است. یاقوت ها احتمالاً مهم ترین جواهرات رنگی تاریخ هستند. آنها بارها در متون مقدس سانسکریت باستانی به عنوان “پادشاه سنگهای قیمتی” ذکر شده اند و کتاب مقدس آنها را با زیبایی و خرد مرتبط می داند.در افسانه های امروزی، همه ما دمپایی های یاقوتی جادویی دوروتی را در جادوگر شهر اوز به یاد داریم.

 

 

 • 10 مرداد تا 9 شهریور (August)  . پریدوت یا زبرجد .

Peridot

سنگ تولد ماه آگوست پریدوت است . جواهری برای متولدین برج اسد (شیر) . اغلب به آن “جواهر غبار ستاره ای” می گویند ؛ زیرا در محل سقوط شهاب سنگ ها یافت می شود. پریدوت به دلیل انکسار مضاعف خود مشهور است، به این معنی که بیشتر از بسیاری از جواهرات می درخشد. همچنین به خواب مرتبط است، گفته می شود که بی خوابی را درمان می کند و رویاهای شبانه شما را می سازد.

 

 • 10 شهریور تا 8 مهر (September)  . یاقوت کبود .

Sapphire

 

یاقوت کبود سنگی گرانبها برای برج سنبله است. اعتقاد بر این است که از عزیزان شما در برابر آسیب محافظت می کند و از حسادت شما جلوگیری می کند. یونانیان و رومیان باستان نیز ادعا می کردند که یاقوت کبود آبی دارای قدرت عرفانی است که به صاحبان آنها عقل و سلامتی می بخشد. در قرون وسطی، یاقوت کبود آبی اغلب توسط خانواده سلطنتی  برای دفع طلسم می پوشیدند.

 

 • 9 مهر تا 9 آبان (October)  . عقیق .

Opal

عقیق سنگی گرانبها برای برج ترازو (میزان) و ماه اکتبر است. نشان دهنده رفتار با فضیلت است و برای شما پاکی، امید و حقیقت به ارمغان می آورد. یکی از افسانه های متعددی که عقیق را احاطه کرده است، داستان بومی استرالیایی باستانی درباره خالق جهان است. بر اساس این داستان، خدایی بر روی یک رنگین کمان به زمین فرود آمد. جایی که زمین را لمس کرد، سنگ ها به هر رنگ قابل تصوری شروع به درخشش کردند و این گونه بود که عقیق ها متولد شدند.

 

 • 10 آبان تا 9 آذر (November)  . توپاز . 

Topaz

سنگ تولد ماه نوامبر توپاز است . جواهری برای متولدین برج عقرب . در اساطیر، توپاز به عنوان گوهر صلح و شفا به تصویر کشیده شده است. اولین بار توسط رومی ها بیش از دو هزار سال پیش در جزیره توپازیوس در دریای سرخ یافت شد. آنها معتقد بودند که می تواند از پوشنده خود در برابر دشمنان محافظت کند و آشتی را به ارمغان بیاورد. این گوهر در مصر قدیم نیز پرستش می شد، جایی که گفته می شد دارای قدرت های عرفانی است . در آمریکای جنوبی، بسیاری از قبایل بر این باور بودند که توپاز می تواند بیماری را زمانی که ماه کامل می شود از بین ببرد .

 

 • 10 آذر تا 10 دی (December)  . تانزانیت .

Tanzanite

تانزانیت جواهر برج قوس (کمان) و ماه دسامبر است . یک سنگ قیمتی نسبتاً “جدید” است که در سال 1967 کشف شد. این سنگ فقط در تانزانیا، در دامنه‌های کوه کلیمانجارو یافت می‌شود. پس از اینکه یک کاوشگر طلا به نام مانوئل د سوزا چند کریستال بنفش شفاف را بر روی خط الراس نزدیک کوه پیدا کرد، موسسه گوهرشناسی آمریکا تایید کرد که او گونه‌ای ناشناخته از این ماده معدنی را پیدا کرده است. بر اساس افسانه قبیله ماسایی تانزانیا، تانزانیت یک سنگ روحانی است که الهام بخش شفقت و آرامش است.

 

اگر شما هم طرفدار طلا و جواهرات لوکس هستید و قصد دارید همیشه خاص باشید ما در جواهری کوثر آماده ایم تا هرگونه نیاز شما در خرید انگشتر مردانه یا خرید انگشتر زنانه را با بهترین کیفیت و قیمت ممکن فراهم کنیم. جهت ارتباط با کارشناسان ما اینجا کلیک کنید .

 

منبع : https://news.thediamondstore.co.uk

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.